Türkçe  |  English
   
 
 
Ev
 

Eviniz Gold Insurance Ev Sigortası ile Güvence Altında
Evinizi tehdit edebilecek riskler...

Yangın, yıldırım, infilak. Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör. Hava ve kara taşıtları çarpması. Dahili su basması. Sel su baskını. Duman. Yakıt sızması. Hırsızlık. Kira kaybı. Geçici konut masrafları. Yangın mali sorumluluk. Fırtına, yer kayması, kar ağırlığı, enkaz kaldırma masrafları...

Gold Insurance Ev Sigortası güvence sağlar!

Ev Sigortası, bütün risklere karşı aşağıda tanımlanan konut binanızın ve/veya eşyalarınızın uğrayacağı doğrudan ve dolaylı maddi zararları, Tüm Ev Sigortası Poliçe Bilgileri Kitapçığı'nda kapsamlı olarak açıklanan teminat koşulları ve teminatlar dahilinde sigorta eder.

Ayrıca, Sigortalının ve birlikte oturan aile bireylerinin üçüncü şahıslara karşı sorumluluklarını da teminat altına alır.

İstenirse, deprem ve cam kırılması risklerini, fırtına sebebi ile gelen TV, radyo, uydu antenleri ve güneş kollektörleri, klima cihazı dış ünitelerinde meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır.

Diğer sigortalardan farklı olarak; evinizin ve eşyalarınızın sigorta bedellerini yeni değer üzerinden yaptırmanız halinde, hasar gören eski eşyalarınızın yerine yenisini alabilmenizi temin eder.

Hasarsız geçen yıllarda, prim ödemelerinizde %30'a varan indirimler sağlar.
Peşin ödemelerde ise deprem ve yanardağ püskürmesi hariç %7,5 indirim uygulanır.

Konut Binası tanımı ve sigorta kapsamı

Dış ve iç duvarları ile taban ve tavanları beton, taş tuğla gibi yanmaz malzeme ile yapılmış; tam kâgir olarak tanımlanan konut binası.

Bu tanım kapsamına bina içindeki ve üzerindeki her çeşit sabit tesisat ve binayı tamamlayan şeyler (çatı malzemeleri, bacalar, su olukları vb. gibi) ile yapı tarzı tam kâgir olmak kaydı ile bina dışındaki garaj ve bahçıvan evi gibi eklentiler, bahçe avlu ve çevre duvarları, sabit yüzme ve süs havuzları ve sarnıçlar dahil; temeller, istinat duvarları, rıhtımlar, teraslar, iskeleler ve bina dışındaki heykeller gibi şeyler hariçtir.

Kat mülkiyeti mevzuatına tâbi konutların ortak kısımları da yukarıdaki tanımlar dahilinde sigorta kapsamına girer.

Konut eşyası tanımı ve sigorta kapsamı

Tanımı yapılan konut binası içinde Sigortalıya ve onunla birlikte oturan aile bireyleri veya birlikte yaşadığı kişiler ve çalışanlarına ait ev eşyası ve kişisel eşyalar.

Bu kapsama, yapı tarzı tam kâgir olmak kaydı ile bina dışındaki garaj ve bahçıvan evi gibi eklentilerde bulunan (taşıtlar ve yedek parçaları dışında) -her türlü motorlu taşıtlar, karavanlar, tekneler ve bunların aksesuar ve yedekleri ile canlı hayvanlar eşya kapsamına girmez- ev eşyası ve kişisel eşya da dahildir.

Kat mülkiyeti mevzuatına tâbi konutların ortak kısımlarında bulunan ev eşyası ve kişisel eşya da yukarıdaki tanımlar dahilinde eşya kapsamına girer.

Sigorta kapsamı dışında kalan eşyalar:

Her türlü para, döviz, çek kredi ve para kartı ve benzeri kartlar, pul kolleksiyonuna dahil olmayan pullar, hisse senetleri, tahvilleri kıymetli evrak, modeleri kalıplar, belgeler, el yazmaları, mıhlanmamış kıymetli taşlar, inciler ve benzerleri, çubuk külçe ve meskûk altın (kulplu veya kulpsuz) ve diğer kıymetli madenler.

 
 
İş Yeri
Araba
Hırsızlık
Ev
Yangın
Nakliyat
Ana Sayfa   ::   İş Yeri   ::   Araba   ::   Hırsızlık   ::   Ev   ::   Yangın   ::   Nakliyat   ::   Ferdi Kaza   ::   İletişim
Designed Maintained and Hosted by Kibris.Net